Що таке пелет?
Паливні гранули (пелети) (англ. pellets) — біопаливо, що отримується з торфу, деревних відходів і відходів сільського господарства. Являє собою циліндричні гранули стандартного розміру.
Виробництво паливних гранул почалося в 1947 році
З чого вони?
Сировиною для виробництва гранул можуть бути торф, балансова (неякісна) деревина і деревні відходи: кора, тирса, тріска і інші відходи лісозаготівлі, а також відходи сільського господарства: відходи кукурудзи, солома, відходи круп'яного виробництва, лушпиння соняшнику, курячий послід і т. д.
Технологія виробництва пелет?
Сировина (тирса, кора і т. д.) надходить у дробарку, де подрібнюються до стану борошна. Отримана маса поступає в сушарку, з неї — у прес-гранулятор, де деревну муку стискають в гранули. Стиснення під час пресування підвищує температуру матеріалу, лігнін, що міститься в деревині розм'якшується і склеює частки в щільні циліндрики. На виробництво однієї тонни гранул йде близько 2,3 -2.6 кубометрів деревних відходів, плюс 0.6 кубометрів тирси спалюється, на кожну тонну виробленої продукції.
Готові гранули охолоджують, пакують у різну упаковку – від невеликих пакетів (2-20 кг) до біг-бегів (велика промислова упаковка) вагою по 1-й тонні – або доставляють споживачеві розсипом.
У США на початку 2008 року виробництвом паливних гранул зайнято більше 80 компаній. Вони виробляють близько 1,1 млн тонн гранул на рік. У 2008 році в США було продано близько 2 млн тонн гранул[3]. Понад 600 тис. будинків обігріваються гранулами. Більше 20 компаній, що виробляють котли, печі, пальники та ін. обладнання для спалювання гранул.
У Фінляндії в 2005 році домашній сектор спожив 70 тис. тонн гранул. Біопаливом обігрівалися близько 7 тис. будинків. «Дорожня Карта — 2010» у Фінляндіїпланує виробництво до 2010 року 1,1 млн тонн гранул.
У 2005 році з Канади було експортовано 582,5 тис. тонн гранул. Всього в Канаді в 2008 році було вироблено близько 1,3 млн тонн. Заводи по виробництву гранул розташовуються головним чином на узбережжі. Заводи, розташовані на західному узбережжі Канади, виробляють гранули з м'яких сортів деревини: ялина, сосна. Заводи східного узбережжя виробляють гранули з твердих сортів: дуб, клен, вишня і ін
Всі гранули, одержувані в Північній Америці, виробляються з висушених залишків відходів лісопереробного виробництва: деревна тирса, стружка, тріска. Всього два заводи додають гранули деревну кору.
Найбільші виробники у країнах Євросоюзу в 2008 році: Швеція — 1,7 млн тонн, Німеччина — 900 тисяч тонн, Австрія — 800 тисяч тонн[4].
Латвія активно розвиває виробництво біопалива. Зокрема, в серпні 2012 року було запущено найбільший в країні завод потужністю 175-200 тис. тонн пелет на рік.[5]
В усьому світі виробництво паливних гранул в 2008 р. склало 8-10 мільйонів тонн[6].
У 2009 році в Європі налічувалося приблизно 650 заводів з випуску паливних деревних гранул, які виробили понад 10 млн тонн цієї продукції.[7]
У 2011 році в Європі було вироблено близько 15 млн тонн пелет.[8] На кінець 2013 року світовий обсяг споживання пелет становить близько 22,5 млн. тонн.[9]
Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/топливные_гранулы
Деревна пелет? Агро-пелета? Пелет з шилухи насіння? Пеллета дерево/лушпиння (50/50)?
Де купити?
Запитуйте у наших менеджерів по телефону.
- Що горить краще: дрова чи пелети?Що вибрати, дрова або пелет? Що горить краще: дрова чи пелети?
- Що таке Palnik?Що таке Palnik? Як працює Palnik? Де працює Palnik? На чому працює Palnik?